Parandalimi i ngrohjes globale për të mos u shndërruar në diçka të rrezikshme është bërë edhe më i vështirë pasi…
Policia kanadeze ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për të gjetur një granata hedhës që besohte se ka rënë nga dera…
Një 5 vjeçar u lumturua pa masë kur mori lajmin e gëzueshëm, se do t'i bëhej transplanti në zemër, mbi…
Francezët kanë shprehur hapur qëndrimin e tyre për moslejimin e emigrantëve në një qytet në jugperëndim të vendit.
Tronditet sërish qyteti i Manchester në Angli. Një person i armatosur ka marrë peng një grua.
Moti i nxehtë, i thatë dhe me erë në Francën juglindore ka kontribuar në përhapjen e zjarreve në pyje e…
Një lajm i mirë për të gjithë planetin. Duket se më në fund është gjendur formula për të shëruar sëmundjen…
Me përditësimin e fundit të Windows 10, do jetë edhe fundi i një prej programeve të para me të cilin…
Ushtrisë Amerikanë që nga dita e sotme i shtohet një “përbindësh” i ri. Bëhet fjalë për luftë-anijen më të re…
Fundi po afron për makinën sportive amerikane Dodge Viper që do të dalë jashtë prodhimit në 31 gusht të 2017-ës.
Është vetëm dy vjeç por Jett Limon ka aftësi të mrekullueshme në basketboll. Vogëlushi është filmuar në një video duke…
Këto janë renditur disa nga qytete më të rrezikshme në botë në bazë të statistikave dhe të dhënave që janë…
Një sulm i dyshuar si terrorist, ku kanë mbetur të plagosur 5 persona, 2 prej tyre në gjendje të rëndë,…
Në një vendparkim të një zinxhiri të dyqaneve në San Antonio, shtetin federal amerikan Teksas, në një rimorkio kamioni janë…
Ambasada izraelite në kryeqytetin e Jordanisë, Aman është izoluar nga policia dhe mësohet se ka raportime për të shtëna me…
Fituesi i disa çmimeve prestigjoze në fotografimin e botës së egër, Dave Slater, luftoi me temperaturat 45 gradë celcius dhe…
Page 2 of 417

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Vendimi për rritjen e çmimit të ujit dhe dhënien e shkollave me koncension

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al