Prej disa javësh gjithmonë e më shumë po flitet për fillimin e një lufte mes SHBA dhe Koresë së Veriut…
Koreja e Veriut shprehet se  ka në plan të lëshojë katër raketa në territorin amerikan të Guamit.
Një autobus është përplasur me dyqanet në një rrugë në Clapham në Londër, mëngjesin e sotëm.
Disa fëmijë refugjatë afganë që po protestonin kundër Zyrës së Migrantëve para parlamentit në kryeqytetin suedez, Stockholm, kanë qenë subjekt…
Për gati 10 minuta të gjithë përdoruesit e rrjetit social facebook, nuk kanë mundur do të përdorin këtë rrjet social,…
Koreja e Veriut tha se po shqyrton një plan për të goditur territorin e Uashingtonit të Paqësorit Guam me raketa,…
Një emigrant shqiptar, i cili ishte futur ilegalisht në Britani, është kapur teksa po përpiqej të takonte dy vajza të…
Disa ushtarë francezë kanë mbetur të plagosur pasi janë përplasur në rrugë nga një makinë.
Një tërmet i fuqishëm ka goditur ditën e sotme Kinën. Autoritetet kineze thonë se si pasojë e lëkundjeve më shumë…
Italia si shumë shtete të Europës, është përfshirë nga flakë massive.
Ka ndërruar jetë këngëtari me famë botërore Glen Campbell në moshën 81-vjeçare.
Situata në Venezuele duket sikur çdo ditë poë del jashtë kontrolli, Kombet e Bashkuara kritikuan ashpër përdorimin e gjerë dhe…
Policia e Brukselit ka hapur zjarr mbi një kamion, shoferi i të cilit ka pranuar se brenda automjetit ka eksploziv.
Presidenti Donald Trump dhe ambasadorja e tij në Kombet e Bashkuara thonë se sanksionet e reja kundër Koresë së Veriut…
Një tërmet i fortë tronditi Kinën Jugperëndimore duke lënë pesë të vdekur dhe 63 të plagosur.
Programi “WhatsApp” në celularët me sistem operimi Android do të shtojë një opsion të ri, përmes të cilit përdoruesit do…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si duhet të jetë qeveria e re “Rama 3”?

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al