Javën e ardhshme në Hamburg të Gjermanisë mbahet samiti i G20, ku pritet të marrin pjesë të gjithë anëtarët e…
Shumëkush s’do ta besonte por këto tre vajza nuk janë motra binjake, dhe nuk janë adoleshente.
Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur gjatë orëve të fundit në New York.
Britania e Madhe po përballet me ditët më të nxehta të qershorit në 176 vitet e fundit, ndërkohë që është…
Burrë e grua mish e thua - kjo shprehje duket se së shpejti duhet të modifikohet. Kancelarja Merkel shprehet pro…
Arkëtari i Vatikanit dhe figura më e lartë katolike e Australisë, kardinali George Pell, u akuzua për krime seksuale në…
Një grup ekspertësh dhe shkenctarësh për klimën kanë dhënë alarmin se botës i kanë mbetur edhe tre vite për të…
Samiti i G-20-të mund të shfrytëzohet nga dy liderët më të mëdhenj botëror, Trump dhe Putin për t'u takuar.
Ky është momenti shokues kur një qen po zihet i gjallë në një kazan me ujë të nxehtë. Në fshatrat…
Një hulumtim i ri ka zbuluar së fundmi se të rinjtë në epokën dixhitale janë larg takimeve ballë përballë dhe…
Richard Kuklinski, i njohur ndryshe edhe si “Njeriu Akull”, është një nga vrasësit me pagesë më famëkeq të të gjitha…
Aleatët e NATO-s, me përjashtim të Shteteve të Bashkuara, do t’i shtojnë shpenzimet e mbrojtjes deri në 4.3% këtë vit…
Nga rrëshqitja për herë të dytë e  tokës në një fshat kinez në jugperëndim të provincës Sichuan, kanë humbur jetën…
Ushtria turke ka nisur mesnatën e somte një ndërhyrje ushtarake të përmasave të mëdha kundër kurdëve në Siri.
Ky është momenti shokues kur një burrë i cili sapo është goditur nga autobusi, ngrihet qetësisht dhe largohet me këmbët…
Komisioni Evropian e ka gjobitur gjigantin e internetit Google me 2.42 miliardë euro, pasi ka konstatuar se kompania ka abuzuar…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al