Në gjirin e Piranit pas vendimit të Gjykatës së Arbitrazhit në Hagë kanë ndodhur tre incidente.
Ukraina është shumë pranë marrëveshjes me Uashingtonin për pajisjen me mjete të teknologjisë së fundit të mbrojtjes. Synimi është lufta…
Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump është zotuar se “epoka e durimit” me Korenë e Veriut ka përfunduar tashmë, dhe se…
Udhëheqësja e ekstremit të djathtë në Francë, Marine Le Pen është akuzuar për shpërdorim të fondeve të Bashkimit Evropian. Ndaj…
Një nga lagjet më të njohura të New Jork-ut, Bronx, është tronditur ditën e sotmëe pasi një person i armatosur…
Arkitekti japonez Hajime Narukawa beson se i ka dhënë zgjidhje një problemi qindra vjeçar, si të vizatosh Tokën sferike në…
Organizata për Ndalimin e Armëve Kimike, në komunikatë konfirmoi sot se gazi nervor, sarin, është përdorur në sulmin vdekjeprurës më…
Një ishull i gjatë ka dalë papritur në sipërfaqe pranë brigjeve amerikane.
Deputeti gjatë seancës parlamentare ka diçka më të rëndësishëm për të bërë sesa të dëgjojë kolegët.
Çështja e martesave gay vazhdon të mbetet një tabu në të gjithë Europën dhe më tej. Ditën e sotme në…
Shtëpia e Bardhë konfirmoi se presidenti amerikan, Donald Trump dhe presidenti rus, Vladimir Putin, do të takohen për herë të…
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, do takohet me homologun e tij rus, Vladimir Putin, gjatë pjesëmarrjes…
Të gjithë janë të fiksuar pas sportit por këto raste ekstreme janë të patolerueshme.
PricewaterhouseCoopers, një nga kompanitë më të mëdha të shërbimeve profesionale, sapo ka publikuar parashikimin e saj me ekonomitë më të…
Iraku ka deklaruar rënien e Shtetit Islamik pas fitores simbolike në betejnë për rimarrjen nën kontroll të Mosulit.
Jo të gjithë janë kaq të guximshëm sa të bëjnë veprime të tilla tëë rrezikshme duke mos marrë parasysh rrezikun…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al