Hapësire reklamuese

Bota

VIDEO/ Giorgia Meloni ashtu si nuk e keni parë asnjëherë, kërcen vallen popullore në mes të samitit

Shkruar nga Newsbomb
VIDEO/ Giorgia Meloni ashtu si nuk e keni parë asnjëherë,
Giorgia Meloni

Kryeministrja italiane, Giorgia Meloni, është një ndër politikanet të cilave çdo paraqitje i shkon për shtat, si ai zyrtar, po ashtu dhe ai sportiv.

Meloni ka zgjedhur që të mbyllë samitin e G7-ën në një mënyrë mjaft të bukur dhe tradicionale. Në videon e postuar nga vetë kryeministrja, ajo shfaqet duke kërcyer një kërcim tipik popullor pulian.

“Ishte një nder për Italinë që organizoi dhe priti G7. Një sukses për të cilin dua të falënderoj pjesëmarrësit dhe të gjithë ata që kontribouan në suksesin e kësaj nisme të rëndësishme”, ka shkruar Meloni krah videos e cila është komentuar gjerë e gjatë në mediat italiane.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Giorgia Meloni (@giorgiameloni)

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese