Bilanc tragjik, shkon një 79 numri i viktimave nga zjarri në Londër

Publikuar tek Bota
Hënë, 19 June 2017 12:35

Pas zjarrit që ra në kullën Grenfell pak ditë më parë, konfirmohet nga autoritetet policore në Londër se numri i viktimave ka arritur në 79.

“Pesë nga viktimat deri më tani janë identifikuar zyrtarisht”, tha komandanti i policisë metropolitane Stuart Cundy.

 Ai u tha gazetarëve se "realiteti i tmerrshëm" është se nuk mund të identifikohen të gjitha viktimat.

 “Disa familje kanë humbur më shumë se një anëtar”, shtoi ai.

Njoftimi erdhi përpara heshtjes prej 1 minute që u mbajt në orën 11:00 në ndërtesat qeveritare për të kujtuar njerëzit që humbën jetën dhe të gjithë ata që u prekën nga zjarri në veri të Kensington javën e kaluar.

Deklarata e tij e fundit vjen pasi policia publikoi imazhe të reja nga brenda ndërtesës së djegur. Z. Cundy tha se numri i të vdekurve mund të ndryshojë, por jo aq shumë sa ka në ditët e fundit.

Ai shpërtheu në lot ndërsa u foli gazetarëve rreth skenës brenda kullës 24-katëshe në veri të Kensingtonit./Newsbomb.al/

Modifikuar më Hënë, 19 June 2017 12:41

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Pas humbjes, a duhet të japë dorëheqjen Lulzim Basha

Analiza & Komente

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Na drithërove Arbanë…

Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo...

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al