Pastori tenton të ecë në ujë si Jezusi, e hanë krokodilat

Publikuar tek Bota
Hënë, 15 May 2017 23:31

Një pastor i kishës së Zimbabve duke u përpjekur që të tregonte se si Jezusi po ecte mbi ujë për të kaluar lumin në këmbë, është ngrënë i gjallë nga tre krokodilë.

Jonathan Mthethëa i kishës “Shenjti i Ditëve të Fundit”, solli kongregacionin e tij në zonën e njohur në vend si Lumi i Krokodilëve para se të provonte rekreacionin e tij biblik.

Sipas dëshmitarëve okularë, pastori hyri në ujë dhe eci rreth 30 metra përpara se të përpiqej për të dalë në sipërfaqe. Për fat të keq, pastori u sulmua nga krokodilët që e kthyen atë në një vakt të bollshëm.

Vetëm sandalet dhe rrobat iu gjetën.  Dëshmitari  Deacon Nkosi tha:-“Pastori na foli neve rreth besimit në shtunën e javës së kaluar. Ai na premtoi se do të nga tregonte besimin tij sot, por fatkeqësisht u sulmua dhe u hëngër nga 3 krokodilë përballë nesh.

Në akoma nuk e kuptojmë se si kjo ndodhi sepse ai agjëronte gjatë gjithë javës. Ata e mbaruan pastorin brenda pak minutave. Gjithçka që mbeti prej tij ishin një pa;ë sandale dhe mbathjet që lundronin mbi ujë. Kur shërbimet e emergjencës mbërritën në vendngjarje, pastori tashme kishte vdekur”.

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Shqipëria po digjet nga zjarret, cili është shkaku

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al