Betimi i Macron, zonja e parë e Francës habit të gjithë me detajin në veshjen e saj

Publikuar tek Bota
Diel, 14 May 2017 13:15

Emmanuel Macron ka marrë sot zyrtarisht funksionet e kreut të shtetit, ndërsa rreth orës 10:00 (08:00 GMT) hyri në pallatin Elize.

Ai është presidenti i tetë në radhë të Republikës së Pestë dhe i pari i cili nuk përfaqëson as të djathtën as të majtën.

Por zonja e parë, Brigitte, ka suprizuar sot me një detaj në veshjen e saj gjatë ceremonisë zyrtare të betimit të presidentit të ri të Francës.

Me një kostum blu pastel, me xhaketë me dopjo kopsa, çantë dhe këpucë gri të familjes së koloreve pastel. Ajo që të çudit më shumë është kostoja e veshjes gjatë ceremonisë, ku bashkëshorti i saj, disa vjet më i vogël, merr zyrtarisht postin. Brigitte u vesh me një kostum të marrë me qira në shtëpinë e modës “Louis Vuitton”.

Zyra e komunikimit të presidentit informoi se Macron kishte veshur një kostum të blerë në një dyqan në Paris, ku kostoja është rreth 450 euro.

brigitte-macron-afp_650x400_51494740830.jpg

Modifikuar më Diel, 14 May 2017 13:26

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Marrëveshja PS-PD, a humbet LSI?

Analiza & Komente

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Na drithërove Arbanë…

Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo...

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Nën çadër dhe jashtë saj

Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit &eum...

Na duhen profesionistë zotërinj, jo vetëm nizamë për në front

Nga Shpëtim Nazarko Kisha dhënë diku një intervis...

Diana nuk është vetëm

Nga Luljeta Progni ...

Pse talentet e sportit përfundojnë në grevë urie?!

Nga Orest ÇIPA   Papritur, njësoj sikur “shkr...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al