‘Mein Kampf’ i Adolf Hitler rikthehet si ‘bestseller’ në Gjermani

Publikuar tek Bota
Tuesday, 03 Janar 2017 21:55

Libri ‘Mein Kampf’ i diktatorit nazist, Adolf Hitler është rikthyer si ‘bestseller’ në Gjermani për vitin 2016.

Pas 70 vitesh i ndaluar për t’u publikuar në Gjermani, këtij libri iu dha vitin e shkuar drita jeshile e hedhjes në treg. 85 mijë kopje të ‘Mein Kampf’ janë shitur në të gjithë vendin ka njoftuar shtëpia botuese.

Libri përmban gjithashtu 3500 shënime akademike dhe komente që analizojnë pikëpamjet e Hitlerit dhe kundërshtojnë nëpërmjet fakteve propagandën, ideologjinë dhe urrejtjen e njeriut përgjegjës për vdekjen e milionave njerëzve në Luftën e Dytë Botërore.

Modifikuar më Tuesday, 03 Janar 2017 21:56

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Nga vjen pasuria e madhe e disa gazetarëve në Shqipëri?

Analiza & Komente

Artan Fuga: Nuk ka ngjarje, as lajm nga Mapoja

Nga Artan Fuga:  Unë nuk e kuptoj fort mirë se ku &eum...

Lakrorit iu hapën petët, yndyra po na mbyt të gjithëve…

Nga Anila Basha Nuk mund të mos pranoj se debati i hapur në...

"Kur të nderojnë edhe ata që nuk të duan"

Nga Astrit Patozi: Ka shumë njerëz në Shqipëri, q...

Dossier

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

A shkoi Gjergj Kastriot Skënderbeu për pelegrinazh në Mekë?

Në një nga poemat e poetit Persian Ferdousi, Shahnameh &ldqu...

Themelimi i Bibliotekës Kombëtare dhe Muzeut Historik Kombëtar

Nga Karl Gurakuqi Shkëputur nga ditari i tij… Ditar The...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 98 44442

Mob 2: +355 69 98 44441

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al