Në Birtaninë e madhe ka shpërthyer një diskutim i madhe lidhur me faktin se si duhet të trajtohet rasti i…
Luftimet e ashpra mes ushtrisë ukrainase dhe seperatistëve rsu, vazhdojnë edhe më të intesifikuara.
Chester Bennington 41 vjeçari, solisti kryesor i grupit të njohur Linkin Park ka kryer vetëvrasje. Ai është vetëvarur në shtëpinë e tij…
Këngëtarja e njohur franceze Barbara Weldens ka ndërruar jetë në skenë gjatë një performance.
Senatori Republikan i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain, është diagnostikuar me kancer në tru.
Turqia është hakmarrë ndaj mbështetjes që Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë dhënë luftëtarëve kurdë në Siri, duke publikuar…
Gjatë pasdites së sotme rreth orës 20:40, rrjeti social Facebook, duket të ketë shfaqur probleme për miliona përdorues në mbarë…
Një burrë izraelit i krishterë, ka theruar me thikë vajzën e tij adoleshente për shkak kishe një lidhje me një…
Darka e çifteve Trump dhe Makron në Paris, në një restorant në kullën e famshme Eiffel u përfol shumë.
Një intervistë e BBC nga qendra e Leicesterit në Britaninë e Madhe u ndërpre për shkak të një ngjarje të…
“Mesa duket kemi edhe disa vite përpara se robotët të sundojnë botën”. Në internet ka shpërthyer humori dhe ironia me…
Policia në Arabinë Saudite ka ndaluar një vajzë e cila është protagoniste e një video virale në rrjetet sociale, ku…
Një nga telefonat më të të shumë pritur nga adhuruesit e tekonologjisë, është duke ardhur.
Selia e Kombeve të Bashkuara në Nju Jork është evakuuar për arsye që nuk dihen ende.
Mijëra njerëz në internet janë prekur nga kjo foto e veçantë e shkrepur në një tren të San Francisco-s.
Një stuhi e re tropikale është zhvilluar në Oqeanin Atlantik, duke u bërë uragani i katërt për 2017-ën në Atlantik.
Page 1 of 415

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al