BOMB-HISTORI: Berati në luftë, çfarë fotografuan oficerët britanikë (PAMJET E RRALLA)

Publikuar tek: kulture-art, më 11:57 08-10-2017 BOMB-HISTORI: Berati në luftë, çfarë fotografuan oficerët britanikë (PAMJET E RRALLA)

Disa qytete shqiptare përjetuan një dramë të vërtetë gjatë Luftës së Dytë Botërore.

Tirana, Shkodra, Korça dhe veçanërisht Berati patën dëme të mëdha materiale. Përmes fotove të  rralla që publikohen për herë të parë në Newsbomb.al, tregohet qyteti i Beratit në përfundim të luftës. Shtëpi të rrënuara në qytet dhe banorë të trembur ishin pamjet e para që fotografuan oficerët britanikë që luftuan në Shqipëri.

Edhe pse në këto kushte të vështira, pamja magjike e Beratit nuk ka humbur bashkë me kalanë unike e cila mbijetoi me disa mure të dëmtuara nga luftimet. 

Erald Kapri pwr newsbomb.al

 

4_ok.jpg

5_ok.jpg

 

2_ok.jpg

3_ok.jpg

 

 

 

 

6_ok.jpg

 

 

8_ok.jpg

 

 

 

9_ok.jpg

 

 

10_ok.jpg

 

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nis puna për rikualifikimin e qendrës historike në Vlorë, Rama: Pa dashur të ngjallim xhelozi, ky është projekti më i bukur
E rrallë në Gjirokastër: Ansambli i Kosovës valle në mes të qytetit me ansamblin nga Greqia (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.0047159194946289
array(1) { ["section"]=> string(87) "bomb-histori-berati-ne-lufte-cfare-fotografuan-oficeret-britanike-pamjet-e-rralla-95146" }