Befasuese! Familja me 14 anëtarë kanë nga 6 gishta në duart e tyre (FOTOT)

Publikuar tek: bota, më 19:34 12-10-2017 Befasuese! Familja me 14 anëtarë kanë nga 6 gishta në duart e tyre (FOTOT)

Një familje me 14 anëtarë në Brazil kanë një çrregullim gjenetik të rrallë, të gjithë anëtarët e familjes kanë nga 6 gishta në duart e tyre.

Ndërkohë, këtë anomali gjenetike e ka trashëguar edhe më i vogli i familjes De Silva, i cili ka gjithsej 12 gishta në duart e tij të vogla.

Sakaq, familja e sheh si shenjë unike mjaft interesante, që i diferencon nga të tjerët. Ata cilësohen gjerësisht si “familja e gjashtës”, shkruan The Sun transmeton newsbomb.al.

Babai Alessandro u shpreh "Kjo është një shenjë që asnjë familje tjetër nuk ka, është ajo që na bën të dalim nga turma".

Ai ka gjashtë gishta, ndërsa gruaja e tij Katia, ka pesë në secilën dorë. Është e qartë që fëmijët e kanë të trashëguar këtë anomali nga babai i tyre. 

nintchdbpict000359744974.jpg

nintchdbpict000359744898.jpg

nintchdbpict000359744936.jpg

nintchdbpict000359744921.jpg

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shuhet në moshën 39-vjeçare ish Missi i njohur
SHBA tërhiqet nga UNESCO »
Article Logic
Execution time: 0.020282030105591
array(1) { ["section"]=> string(77) "befasuese-familja-me-14-anetare-kane-nga-6-gishta-ne-duart-e-tyre-fotot-95672" }