Basha “i hap rrugë” Kryemadhit, zbardhen negociatat PD-LSI për ndarjen e komisioneve parlamentare

Publikuar tek: politike, më 09:10 13-09-2017 Basha  “i hap rrugë” Kryemadhit, zbardhen negociatat PD-LSI për ndarjen e komisioneve parlamentare

Zbardhen negociatat e dy partive opozitare, PD dhe LSI lidhur me ndarjen e Komisioneve Parlamentare.

Nga 8 komisione që janë në total, 5 i drejton mazhoranca dhe 3 opozita. Megjithatë, duket se Basha i ka hapur rrugë Monika Kryemadhit, duke i dhënë të drejtën e drejtimit të njërit prej tyre, Komisionin e Shëndetësisë.

LSI ka propozuar Petrit Vasilin që të jetë në krye të këtij komisioni, ndërsa më herët PD kishte planifikuar deputetin Bardh Spahia për drejtimin e tij. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Miratimi i programit të qeverisë “Rama 2”, vjen reagimi i parë nga PD: Hera e parë që marrin shumicë absolute pa dhunë
Gjendja e vështirë në një shkollë të Tiranës, Bozdo: Ky është vizioni i kryeministrit per fëmijët »
Article Logic
Execution time: 0.27124810218811
array(1) { ["section"]=> string(100) "basha-i-hap-rruge-kryemadhit-zbardhen-negociatat-pd-lsi-per-ndarjen-e-komisioneve-parlamentare-92171" }