Kryetari i opozitës, Lulzim Basha nëpërmjet një statusi në Facebook ka shprehur ngushëllimet për ndarjen e parakohshme nga jeta të…
Ministria e Drejtësisë shqiptare i kërkon garanci shtetit italian për ekstradimin e Alket Hatijat drejt vendit fqinj.
Një tjetër plagosje ka ndodhur mbrëmë në qytetin e Sarandës. Një i mitur ka goditur me thikë në bark një…
Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 10 vatra zjarri në disa qarqe të vendit. Në…
Gjykata e Krimeve të Rënda ka lënë në burg Tajar Kazanxhiun, i cili 4 ditë më parë vrau bashkëshorten e…
Ditën e sotme është lajmëruar se ish-kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi është ndarë nga jeta në moshën 63-vjeçare.
5 muaj pasi rrahu me mjete të forta gazetarin Elvi Fundo, policia e Tiranës ka bërë të mundur arrestimin e…
26 persona u plagosën midis së cilëve 2 janë në gjendje të rëndë, pasi një autobus me targa të Maqedonisë…
Dy persona janë arrestuar dhe një tjetër është shpallur në kërkim, pasi shtrënguan me dhunë një person për dhënie pasurie,…
E ndërsa të gjithë mendonin se autori kryesor i vrasjes së Aleksandër Bardhit ndodhej në arrati, e vërteta është krejt…
Një pusetë gjigante është shfaqur në Vlorë pasi është thyer kapaku i saj i gurtë.
Policia e Vlorës ka gjetur ditën e sotme një vajzë të vogël e cila dyshohet të ketë humbur.
Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë “Qafa e Lalarit” në Patos. Flakët e zjarrit që kanë përfshirë zonën…
Policia e Vlorës ka dhënë informacion lidhur me sasinë e madhe prej 700 kg kanabis sativa të gjetura në zonën…
Një 54-vjeçar ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme në reaminacionin e QSUT ku ishte transferuar nga spitali i burgut.
Pas një aksioni nga Policia Detare dhe Policia e Vlorës, në Akërni janë sekuestruar 700 kile lëndë narkotike e dyshuar…
Page 7 of 1484

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si duhet të jetë qeveria e re “Rama 3”?

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al