E moshuara Naferit Tafani nga Belshi tregon çastet e tmerrit të përballjes me hajdutin.
Policia e qarkut të Elbasanit zbulon detaje të reja lidhur me grabitjen e natës së mbrëmshme në “Tafani” në  Belsh.
Nëse keni ndonjë urgjencë shëndetësore dhe ndodheni në Elbasan, bëni çmos dhe mos përfundoni në këtë pavion.
Javën e kaluar një grup dasmorësh u paraqitën në urgjencën e spitalit të Durrësit me shenja helmimi, pasi kishin qenë…
Këngëtari Frederik Ndoci nuk e lë vetëm me një status në facebook, denoncimin se policia ka mbyllur në një aksion…
Një vajzë 17-vjeçare është përplasur për vdekje nga një automjet natën e mbrëmshme në Shkodër.
Një e moshuar është masakruar nga persona të maskuar dhe më pas i kanë vjedhur kursimet.
Të paktën 1000 hektarë sipërfaqe pyjore është përshkuar nga flakët në Voskopojë.
Detaje të reja zbulohen në lidhje me atentatin ndaj presidentit të ekipit të Kamzës, Naim Qarri, të cilit iu vendos…
Një atentat me bombë ndaj makinës së presidentit të klubit të Kamzës, Naim Qarrit ka ndodhur ditën e sotme në…
Atentat me bombë ndaj makinës së presidentit të klubit të Kamzës, Naim Qarrit. Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë…
Një ngjarje që ka bërë bujë në mediat ndërkombëtare dhe jo vetëm disa ditë më parë ka qenë vrasja e…
Ndërtimi i një lavazhi pa leje pranë Liqenit Artificial të Tiranës ka çuar në arrestimin e një 51-vjeçareje, pezullimin e…
Ish-banorja e “BB9” Armela Hyseni bëri bujë të madhe në media, si fillim për shkak të formave të rrumbullakëta, zënkat…
Pas rrebeshit të shiut gjatë natës që preku thuajse të gjithë territorin, moti gjatë ditës së martë do të jetë…
Page 5 of 1484

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si duhet të jetë qeveria e re “Rama 3”?

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al