Një tjetër i burgosur i burgut të Drenoves thyen lejen shpërblyese.
Skandal ky që po ndodh në ujërat e kristalta të Ksamilit që tashmë janë përzierë me kanalizimet e ujërave të…
Ndërsa kreu i PD, Lulzim Basha foli sot se së shpejti ministrat teknikë do të japin dorëheqjen, Dritan Demiraj i…
Në bazë të një hetimi të Prokurorisë për Krime të Rënda, nisur nga referimi i Policisë së Shtetit, gjykata ka…
Një hotel 5-katësh në Dhërmi rrezikon të shembet në kulmin e sezonit turistik.
Presidenti i Hungarisë, János Áder ka uruar Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta me rastin e marrjes së detyrës.
Një ngjarje e rëndë është parandaluar mesditën e sotme në Durrës.
Në pikun e sezonit turistik fadromat e Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit kanë ndërhyrë në zonën e Dhërmiut.
Pak pas mbledhjes së parë të Lulzim Bashës me deputetët e PD, pas zgjedhjes së tij si kryetar i demokratëve…
Sot, KQZ çertifikoi rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve duke përmbyllur procesin zgjedhor të 25 qershorit, ku 46.77 % e qytetarëve ju…
Policia e Sarandës ka bërë të mundur arrestimin e tre autorëve, të cilët dyshohen se janë autorë të vrasjes së…
Tre ditë pas ngjarjes së rëndë në Bathore, ku 21 vjeç ka vrarë të atin me armën e shërbimit dhe…
Ndryshon masa e sigurisë për djalin që vrau prindrit një muaj më parë në Xhafzotaj të Durrësit.
Vijon kontrolli i territorit nga ajri e toka për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e kultivimit të bimëve narkotike.
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka votuar me 7 vota pro për heqjen e mandatit të këshilltarit në Bashkinë e Pukës,…
Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë rregjistruar 18 vatra zjarri në disa qarqe të vendit, duke…
Page 4 of 1425

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Vendimi për rritjen e çmimit të ujit dhe dhënien e shkollave me koncension

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al