Më anë të një statusi në rrjetet sociale, ish-kryeministri Sali Berisha, ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë që…
Deputeti Astrit Patozi, një nga zërat më kritikë të kreut të PD Lulzim Basha nuk ndalet së sulmuari kryetarin e…
Anëtari i Partisë Demokratike, dhe një prej kritikëve të Lulzim Bashës pas rezultatit zhgënjyes të zgjedhjeve të 25 qershorit, Besnik…
Ditën e sotme ka ndërruar jetë fëmija 8 vjeçar që u përplas me “Benz” para dy ditësh nga 52 vjeçari…
Qindra aktivistë dhe qytetarë të thjeshtë të Tiranës janë bashkuar sot në një protestë kundër rritjes së çmimit të ujit…
Tre anije të Forcave të Armatosura janë nisur me mision për pastrimin e plazheve të Ksamilit pas shpërthimit të kanalizimit…
Një lajm tragjik vjen nga Spitali Ushtarak në Tiranë ku ka ndërruar jetë një vajzë 9 vjeçe e cila u…
Policia ka zbardhur një seri vjedhjesh të ndodhura në qytetin e Vlorës, si pasojë janë arrestuar 3 persona dhe është…
Një tjetër pushues ka humbur jetën ditën e sotme në plazhin e Ksamilit.
Ministria e Jashtme e Greqisë ka reaguar pas shembjeve të disa ndërtesave si hotele, bare dhe restorante në fshatin turistik…
Pamjet e ndotjes masive në plazhin e Ksamilit, tronditën mbarë opinionin publik, duke shkaktuar dhe një zemërim të madh për…
Ditën e sotme janë kthyer nga Franca dhe Belgjika 31 shtetas shqiptarë, me qëndrim të parregullt në këto 2 vende.
Zbulohen detaje të reja nga operacioni masiv antikanabis që ka nisur që prej orës 3 të mëngjesit të sotëm.
Një aksident ka ndodhur në aksin Kukës-Morinë, kamioni del nga rruga, si pasojë kanë mbetur të plagosur 2 persona.
Publikohet letra e një serbi dedikuar mikut të tij shqiptar publikisht në facebook. Letra është një impresion i tij pas…
Massimiliano Capuano, Ilir Binjaku, Benard Veliu, Klajdi Seidi
Page 3 of 1425

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Vendimi për rritjen e çmimit të ujit dhe dhënien e shkollave me koncension

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al