U zhvillua në qendrën e informimit të Bashkimit Europian, takimi për vlerësimin e kuadrit të korrupsionit në vendin tonë  ku…
Shqipëria ka pësuar një rënie të lehtë në renditjen globale në raportin vjetor për Indeksin e Lirisë Ekonomike në botë,…
Në një intervistë për “Revistën Televizive të Mbrëmjes” në Top Channel, Giorgos Tsipras, këshilltari për Marrëdhëniet me Jashtë i Kryeministrit…
Presidentit të Komisionit të Venecias, Gianni Buquicchio iu akordua titulli “Doctor Honoris Causa” nga Universiteti Europian i Tiranës
Abdurrahim Balla që konvertoi emrin në mysliman,nga Genc që e kishte prej lindjes, si dhe Bujar Hysa kanë quajtur vrasjet…
Komisioni parlamentar për Punën, Çështjet Sociale dhe Shëndetësinë u mblodh sot për të diskutuar mbi procesin e testimeve të shëndetësisë…
Drejtori i Përgjithshëm i ALUIZNI, Artan Lame, e cilësoi 2014 si një vit pune rezultativ pasi premtimi i vendosur për…
Një prej personazheve më kontroversë të policisë shqiptare në vitet e fundit dhe një prej emrave ku qeveria e Partisë…
I pandehuri që u ndalua nga policia pas denoncimit për kërcënim nga kryetari i Bashkisë së Korçës, tani nuk ka…
Po proteston, por vetëm shalli e pallto i kushton 4000 dollarë. Eshtë vajza në krah të dy liderve, Lulzim Bashës…
Grupi Parlamentar i PS-së ka zgjedhur sot emrat për Komisionin Qëndror Zgjedhor. Kandidatët që do të mbështeten me vota në…
Sajmir Tahiri, Visho Ajazi dhe Artan Didi do të dalin përpara komisionit të Sigurisë. Lajmin e ka dhënë deputeti Spartak…
Në vazhdën e testimeve që ka ndërmarrë qeveria, edhe gardianët do t’i nënshtrohen provimit. Me urdhërin e ministrisë të Drejtësisë, Drejtoria…
Duhet vetëm një aksident dhe rrugët tona kthehen në katrahura të vërteta për qarkullimin. Nga fotot duket qartë se si…
Pas një viti negociatash stafi i kryeministrit Edi Rama ka hedhur poshtë kërkesën e një pjesë të familjarëve të viktimave…
Rrethi i skandalit të dhunës zgjerohet edhe më shumë. Pas dhunës së zbuluar ditë më parë, kur një mësuese dhunonte…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Shqipëria po digjet nga zjarret, cili është shkaku

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al