Tre shtetas tunizianë kanë sulmuar me thika 41 vjeçarin shqiptar Armando Kerra dhe shokun e tij italian në Valete të…
Policia e Kurbinit ka arrestuar në flagrancë 42 vjeçarin Martin Deda, duke transportuar me biçikletë dy armë zjarri të mbështjella…
Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla është nisur drejt Belgjikës për çështjen nën hetim të Mark Frrokut. Deputeti është i akuzuar…
Ish-drejtori i Policisë Artan Didi ka dëshmuar sot në Prokurorinë e Tiranës lidhur me çëshjten e arrestimit të deputetit Mark…
Gjykata ka vendosur sot masën e sigurisë “arrest me burg” për 5 persona të cilët akuzohen se kanë dërguar me…
Deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi ka akuzuar ministrin e Shëndetësisë Ilir Beqaj si shkaktar i krizës në tregun e…
Një grua siriane ka denoncuar në policinë e Tiranës bashkëshortin e saj 36-vjeçar i cili e ka dhunuar psikologjikisht dhe…
Ish-përgjegjësja e Bankës së Shqipërisë Mimoza Bruzia ka folur nga burgu duke thënë se dëshiron që të marrë pjesë në…
Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka njoftuar pezullimin e shefit të Krimeve në qarkun e Kukësit i cili u drejtoi…
Agjencia Kombëtare e Barnave bllokoi një mjet i cili transportonte ilaçe jashtë standardeve të sigurisë. Sipas Agjencisë së barnave ilaçet…
Nëna e kryekomisarit të vrarë Dritan Lamaj, ka kërkuar zbardhjen e vrasjes së djalit të saj.
Në ditën e 5 majit, ku janë zhvilluar homazhe nga qeveria dhe opozita në varrezat e dëshmorëve, policia nuk ka…
Rindizet debati për pjesëmarrjen e gazetarëve  në komisionet Parlamnetare.
Si pasojë e  një aksidenti me motorr në fshatin Mizë të Divjakës, kanë mbetur të plagosur  2 persona.
5 maji shënon Ditën e Dëshmorëve në Shqipëri,  Kosovë, Maqedoni, Luginën  e Preshevës, e në të gjitha trevat  ku kujtohen…
Monumenti i Pavarësisë në Vlorë që ka në qendër të grupit skulpturor figurën e Ismail Qemalit, është poshtëshkruar nga ca…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al