Një atlet shqiptar i Lojrave Speciale Olimpike për personat me aftësi të kufizuara, është raportuar i humbur nga policia e…
Një parashikuese fati nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës pretendon se ka komunikuar me luanin Cecil, vrasja e të cilit…
Policia e Qarkut Tiranë ka reaguar në lidhje me akuzat e bëra në media nga vëllai i 32 vjeçares që…
“Tualeti më i shtrenjtë në Tiranë”, kështu e ka konsideruar kryebashkiaku i ri i Tiranës, Erion Veliaj Monumentin e Pavarëisë,…
Ish kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi, ka deklaruar se propozimi i Partisë Demokratike për testin e drogës për…
Gazetarja e BBC, Elizabeth Gowing i ka kushtuar një artikull fenomentit të kukullave që varen nga banorët në shtëpitë e…
4996 rrënjë kanabis stavita janë asgjesuar nga Policia në fshatin Mesopotam të qytetit të Delvinës. Bima narkotike ishte e ndarë…
Familjarët e një 32 vjeçare akuzojnë Policinë e Kavajës se ka fshehur vdekjen e vajzës së tyre në një aksident…
Mbrojtësi i kombëtares shqiptare të futbollit, Elseid Hysaj është bërë pjesë e ekipit të Napolit me një kontratë 5 vjeçare.
Policia e Tiranës ka arrestuar shtetasin Ferdinand Ravolli me banim në Tiranë pasi gjatë kontrolli në shtëpinë e tij është…
Policia e Tiranës ka finalizua operacionin e koduar “Verë 2015” duke arrestuar dy prindërit, dy persona të tjerë me të…
Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë me anë të një deklarate shprehet se mungon transparenca e financimit të partive politike.
Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqja deklaroi disa ditë më parë se për dhënien me koncesion të shërbimit të dializës që…
Trupa e aktorëve të “Portokallisë” kanë zgjedhur të pushojnë në plazhin e Dhërmiut ku duket se po kalojnë çaste fantasitike,…
Dy shqiptarë dhe një shtetas bullgar kanë rënë në prangat e policisë italiane në Milano. Të arrestuarve iu është sekuestruar…
Një pushues 23 vjeçar ka humbur jetën në plazhin e Potamitë në Himarë pasi dyshohet se ka pësuar infarkt.

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al