Gjatë periudhës së dimrit numri i turistëve që vizitojnë bregdetet është i reduktuar por nëse të rastis ta gjesh veten…
Policia e Beratit ka arrestuar një burrë 31 vjeçar, të shpallur në kërkim ndërkombëtar.
Goditet një rrjet prostitucioni në Elbasan. Policia ka mundur të finalizojë me sukses operacionin duke vënë në pranga një grua,…
Policia e Shtetit gjatë gjithë natës së shkuar ka qenë në krye të detyrës dhe këtë është kujdesur ta tregojë…
Ish-­ministri Spiro Ksera është ulur në lokalin ku pinte zakonisht kafenë në Derviçan, para se një “eskortë” policore të mbërrinte…
Djegia e banesave të romëve dy ditë më parë, solli edhe njëherë në vëmendje të medias, politikës e opinionit publik,…
Ministria e Financave publikon listën me emrat e ish-të përndjekur politikë, që do të marrin kompensimin duke përfituar këstin e…
Spiro Ksera dhe tetë vartës të tij kanë shpërdoruar detyrën. Ata kanë përpiluar dhjetra dokumente për disa organizime fiktive me…
Primati i Kishës Ortodokse Shqiptare, kryepeshkopi Anastas Janullatos ka dhënë një intervistë për ‘CNN Greek’ ku ka folur rreth situatës…
Jo që nuk do të shkatërrohet, por bunkeri te Ministria e Brendshme është rikonstruktuar nga dëmtimet e shkaktuara nga protestues…
Gazetari Enkel Demi e ndjen veten të persekutuar nga RTSH aty ku ai transmeton emisionin e tij “Shih Programin”.
Sasia e bimës narkotike, që mësohet se është e liojit kanabis sativa, gjetur në autobusin me 40 studentë të FRESSH,…
Një konflikt për vendin e parkimit, i cili ka degraduar në grushta është regjistruar këtë të shtunë në Tiranë, pranë…
Një i moshuar rreth 80 vjeç është vrarë me armë zjarri pasditen e sotme në fshatin Grudë të Shkodrës. Mësohet…
Ndërsa policia është vënë në kërkim të tij, si një ndër personat e përfshirë në rrëmbimin dhe vrasjen e Gazmend…
Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një tur në jug të vendit për të inspektuar punimet që po kryhen në disa…

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Vendimi për rritjen e çmimit të ujit dhe dhënien e shkollave me koncension

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al