Një i moshuar 76-vjeçar e ka lënë me gojë hapur kryebashkiakun Erion Veliaj dhe dy djelmosha të rinj, te këndi…
Media shtetërore turke Anadolu Agency (AA) ka publikuar sot një artikull ku flet për përqëndrimin e anëtarëve të Lëvizjes Gylen…
Policia ka zbardhur detajet e para të operacionit anti-kanabis, që po ndërmerret në të gjithë vendin.
Arian Haliti, 26 vjeçari që humbi jetën tragjikisht në aksident, ishte pjesë e grupit të Shponjave me Motorr.
Interpol Tirana ka ekstraduar nga Sofia në Bullgari, drejt vendit tonë, Samet Rasimin 54 vjeç nga Maqedonia.
Gjykata e Lartë ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Apelit për të dënuarit e masakrës së Çoles në…
Jo vetëm fëmijët, por tani edhe të rriturit kanë një hapësirë më shumë në parkun e Liqenit Artificial të Tiranës.
Një person ka mbetur i plagosur rëndë, pas një aksidenti të ndodhur në rrugën Fier-Dërmënas, mes një autobusi dhe një…
Ditën e djeshme u sekuestruan nga policia 138 kg lëndë narkotike kanabis si rezultat i operacioneve të njëpasnjëshme në Dibër…
Ushtronte dhunë fizike e psikologjike ndaj nënës dhe motrës për një muaj e gjysmë dhe më në fund arrestohet në…
Shpërthen uji si pasojë e gërmimeve në Torrën Veneciane, aty ku kryebashkiaku Vangjush Dako dhe “ushtria” e tij e punëtorëve…
Policia e Fierit arrestoi në flagrancë një person, pasi tentoi t’i japë rryshfet punonjësit të policisë, i cili e kishte…
Kryeprokurori Adriatik Llalla ka marrë sot vendimin për të pezulluar nga detyrua dy prokurorët Artur Selmanin dhe Alma Muçën, të…
Prokuroria e Përgjithshme ka pezulluar nga detyra dhe ka nisur hetimet për dy prokurorë.
Një pikë e këmbimit valutor në rrugën “Lord Bajron” ka rënë pre e grabitjes, ku autorët kanë mundur të marrin…
Ndalohet i kërkuari për "Prodhim dhe shitje të narkotikëve" i dënuar me 7 vite burg.
Page 2 of 1134

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si e kuptoni strategjinë e opozitës:

Analiza & Komente

Përballë Sali Berishës!

Nga Arbana Xharra- Kryeredaktore e gazetës “Zëri&rdquo...

Luli u zgjua…Le të fillojë opozitarizmi

Nga Anila Basha - Drejtore e Newsbomb.al ...

Shpërthen politologu Afrim Krasniqi: Krim shtetëror në Durrës, reagoni sa s’është vonë

Nga Afrim Krasniqi E ka ditur Kryetari i Bashkisë, e ka ditur K...

Në zemër të Myzeqesë (Foto)

Nga Besim Dybeli Reportazh përshkrues nga qyteti i Fierit N&eum...

"Je suis Romania!!"

Nga Afrim Krasniqi ...

Kryeministri…

Nga Edmond Arizaj Edi Rama vazhdon të ngjitet. Që në s...

Kush fitoi me shkarkimin e Manjanit: Rama apo Meta?

Nga Blendi Fevziu Telenovela nuk mbaroi. Edhe pse ajo shërbeu p&...

3 skenarët: Ja çfarë do të ndodhë me Ramën dhe Metën këtë javë

“Janë në një qeveri, por nuk qeverisin bashkë...

Fundet, peliçet dhe ferexhetë

Nga Ilir Ikonomi Në fillim të vitit 1937, tri motrat e Mbre...

Fred Peza dhe shpërthimi i qelbit nga gazetaria e infektuar!

Nga Ylli Pata Alfred Peza nuk është një viktimë ...

Dossier

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

A shkoi Gjergj Kastriot Skënderbeu për pelegrinazh në Mekë?

Në një nga poemat e poetit Persian Ferdousi, Shahnameh &ldqu...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 98 44442

Mob 2: +355 69 98 44441

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al