Borshi, perla turistike e Shqipërisë në flakë
Gazetari Rezart Lahi, në një pako me oriz Gold Teuta, ka gjetur krimba të gjallë ditë  e sotme.
Policia e Bashkisë së Tiranës ka gjobitur me rradhë disa nga makinat më të shtrenjta në Tiranë të cilat janë…
Gazetari Rezart Lahi, ka blerë për herë të parë një pako oriz Gold Teuta, por ajo çfarë gjen brenda në…
Besimtarët kanë vendosur të bëjnë pelegrinazh në Malin e Tomorit por një incident mes tyre dhe policisë ka degraduar deri…
Policia Italiane i vë prangat një 24 vjeçari shqiptar teksa po mundohej të hypte në target për t’u kthyer në…
Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata që duan të…
Kryeministri Edi Rama akuzoi për njëanshmëri në raportin e zgjedhjeve të 25 qershorit, por për këtë deklaratë reagoi zv/kryeministrja Ledina…
Fotoja e njërit prej sulmuesve, e njeriut që qëndroi pas timonit të furgonit që vuri përpara çfarë gjeti në terrorin…
 Një 40 vjeçar është masakruar me mjete të forta në rrugën “Besim Alla”, në Tiranë.
2 turistë nga Austria janë grabitur ditën e sotme në Fishë-Arrëz nga persona ende të paidentifikuar.
Pas stuhisë së shirave disa ditë më parë, siç duket temperaturat e larta janë rikthyer sërish madje në disa zona…
Firma “Hysa” vazhdon punën për rikonstruksionin e urës mbi lumin Shkumbin. Ura lidh Elbasanin me Cërrikun, Belshin, Gramshin dhe qytete…
Një turist është gjakosur në Vlorë, pasi ka pësuar një incident në një nga pusetat e trotuarëve të cilat janë…
Policia Kufitare bën me dije se vetëm gjatë paraditës së sotme, nëpërmjet Pikave të Kalimit Kufitar, kanë hyrë e dalë…
Gjykata ka dhënë masën e dënimit “arrest me burg” për Eduard Ngotën dhe Zenel Damën, dy grabitësit e kasafortës me orat…
Page 10 of 1484

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si duhet të jetë qeveria e re “Rama 3”?

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al