Pak pas ngjarjes së rëndë, krimit në familje që shokoi të gjithë opinionin publik janë zbardhur detajet e para.
Zbardhet dëshmia e Mirald Metallarit, 21-vjeçari i cili paraditen e sotme vrau me armë zjarri babain e tij, punonjës polic…
Goditet një tjetër rast i tentativës së "Trafikimit të lëndëve narkotike", sekuestrohen 15 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva,…
Ministrja teknike e Arsimit, Mirela Karabina ka ngritur një kallëzim penal ndaj Sekretarit të Përgjithshëm të MAS, Plarent Ndreca.
Merr fund beteja 1 vjeçare nëpër gjyqe për pronësinë e aksioneve të Top Channel.
Një qytetar denoncon mungesën e anestezistëve në spitalin rajonal të Gjirokastrës. Këtë shqetësim ai e sjell përmes një ironie therëse.
Dy autobusë të linjës urbane në Tiranë janë përplasur me njëri-tjetrin pranë pallatit të sportit “Asllan Rusi” në Tiranë.
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Çipan-Devoll të Korçës, ku një i moshuar është vetëvrarur në shtëpinë e…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në Tiranë. Në zonën e Kamzës një djalë ka qëlluar me…
Një familje është plagosur pasi u përfshi në një aksident në Durrës.
Vijon operacioni "Roja e Gjelbër", goditet një rast i prerjes së paligjshme të pyjeve, sekuestrohen 6  metër kub lëndë drusore…
Me ankesa dhe problematika të shumta është përballur kryeministri Edi Rama gjatë ditës së sotme, ku seancën e rradhës të…
Një trup i djegur është gjetur pranë një banese në Durrës. Viktima, sipas policisë është 64 vjeçarja me iniciale XH.S,…
Një pensioniste është ankuar para kryeministritë Edi Rama se i ka mbërritur një faturë e majme, sipas saj tërësisht e…
Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 16 vatra zjarri në Shkodër, Vlorë, Elbasan, Tiranë, dhe…
Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Durrës  ka goditur një tentativë të trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike ne Portin e Durrësit.

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Vendimi për rritjen e çmimit të ujit dhe dhënien e shkollave me koncension

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al