Ministria e Punëve të Brendshme informon se zyrat e Gjendjes Civile do të jenë të hapura edhe këtë fundjavë, në…
Ksamili është tronditur sot me vdekjen e turistes 16-vjeçare ruse e cila fillimisht u raportua se u gjet e mbytur…
Policia ka zbardhur detaje të reja lidhur me vdekjen e turistes ruse e cila fillimisht u raportua se u gjet…
Përmes një jurie të specializuar, Bashkia ka përzgjedhur produktet dhe suveniret e frymëzuara nga kryeqyteti të cilat do të përfaqësojnë…
Një fëmijë është përplasur nga një automjet në aksin rrugor Vorë-Fushë Krujë.
Një ngjarje e rëndë ka tronditur sërish bregdetin shqiptar.
Një nënë ka befasuar të gjithë komisariatin e policisë në Durrës.
Policia e Tiranës ka zbardhur ngjarjen e mbrëmshme në rrugën "4 Dëshmorët" dhe afërsi të gjimnazit “Partizani” në kryeqytet.
Të shtëna me armë zjarri u raportuan mbrëmë në afërsi të gjimnazit “Partizani” në Tiranë.
Policia e Shkodrës në kuadër të parandalimit të ngjarjeve kriminale, ka arrestuar sot një person për armëmbajtej pa leje.
Policia e Dibrës ka vënë në pranga dy persona pas dhunës së vazhdueshme që ushtronin ndaj familjarëve të tyre.
Bukurie Murrizi 44- vjeçare, nënë e dy fëmijëve të mitur të sëmurë me hidrocefali dhe zhvillim të vonuar mendor, ka…
OSHEE Fier në bashkëpunim me Task Forcen dhe Policine e Shtetit kane vijuar kontrollet per debitoret dhe për vjedhesit e…
Policia rrugore në Fier ndalon 2 person pasi drejtonin mjetin në gjendje të dehur si edhe ndalon 1 shtetas të…
Ambasadori Italian Alberto Cutillo ka zhvilluar një vizitë në Drejtorinë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit ku u prit nga…
Policia e Vlorës ka arrestuar në flagrancë një 47-vjeçar, pasi prej kohësh përndiqte një 30 vjeçare.
Page 8 of 1418

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al