Policia bën “kërdinë” në Tiranë, brenda 24 orëve; 10 të arrestuar, 4 në kërkim, 15 procedohen

Publikuar tek Aktualitet
Hënë, 17 July 2017 15:41

Gjatë 24 orëve të fundit shërbimet e Policisë kanë arrestuar, ndaluar dhe proceduar 29 shtetas për parandalimin e veprave kriminale.

Sipas Policisë së Tiranës:

-          10 shtetas të arrestuar për vepra të ndryshme penale.

-            2 shtetas të ndaluar të shpallur në kërkim.

-          15 shtetas të proceduar në gjëndje të lirë.

-            2 shtetas janë shpallur në kërkim.

              Më konkretisht :

   Janë arrestuar për vepra të ndryshme penale shtetasit :

-      Enea Gj., vjeç 26, banues në Tiranë, pasi  në Sheshin ”Nënë Tereza”, duke drejtuar mjetin tip “Volksvagen” për shkak të detyrës, nuk i është bindur urdhërit të punonjësve të Policisë J. T. dhe E. H., vjeç 27 e 37, banues në Tiranë, për të ndaluar mjetin por është larguar, duke kaluar disa semafor me të kuq, si dhe gjatë ecjes në kryqëzimin e rrugës ”Jordan Misja”, me rrugën ”Asim Vokshi”, ka goditur mjetin e parkuar tip ”Renault” me targë duke i shkaktuar dëme materiale. Vepër penale e parashikuar ng nenet 236, 242, 273 e 150 e 274 të Kodit Penal.

-    Ernik H.,  vjeç 28,  banues në Tiranë, pasi në rrugën e “Toptanëve”, u kap duke drejtuar në gjendje të dehur, mjetin tip “Benz”. Vepër penale e parashikuar nga neni 291 i Kodit Penal.

-    Shefqet S., vjeç 56 banues në Tiranë, pasi në  rrugën e “Elbasanit”, u kap duke drejtuar pa leje drejtimi, motorrin tip “ Yamaha” . Vepër penale e parashikuar nga neni 291 i Kodit Penal.

-  Bujar  H., vjeç 52, banues në Tiranë, pasi në rrugën e “Elbasanit”, u kap duke drejtuar pa leje drejtimi motorrin tip “ Lifan”. Vepër penale e parashikuar nga neni 291 i Kodit Penal.

- Dritan K., vjeç 36, banues në Kamzë, pasi në rrugën e “Elbasanit”, pranë fakultetit “Ekonomik”, u kap duke drejtuar pa leje drejtimi motorrin tip “Alesin”. Vepër penale e parashikuar nga neni 291 i Kodit Penal.

-  Roland Ç., vjeç 21, banues në Tiranë, pasi te Sheshi “Shqiponja”, u kap duke drejtuar në gjendje të dehur, mjetin tip “Volksvagen”. Vepër penale e parashikuar nga neni 291 i Kodit Penal.

-  Arjan Ç., vjeç 32, banues në Tiranë, pasi në rrugën “Ali Demi”, te Flamuri Gjerman, u kap duke drejtuar pa leje drejtimi, motorrin tip “Dayang” . Vepër penale e parashikuar nga neni 291 i Kodit Penal.

- Kol Z., vjeç 51, banues në Tiranë, pasi në rrugën “5 Maji”, u kap duke drejtuar pa leje drejtimi, motorrin tip “Lifan” . Vepër penale e parashikuar nga neni 291 i Kodit Penal.

- Ervis  L., vjeç 32, banues në Tiranë, pasi rrugën “Ali Demi”, te Flamuri Gjerman, u kap duke drejtuar pa leje drejtimi, motorrin tip “Yamaha. Vepër penale e parashikuar nga neni 291 i Kodit Penal.

- Gramoz T., vjeç 51, banues në Tiranë, pasi mbrapa ish Casa Italias, u kap duke drejtuar pa leje drejtimi, motorrin tip “Dayang” . Vepër penale e parashikuar nga neni 291 i Kodit Penal.

Janë ndaluar shtetasit e shpallur në kërkim :

-  Fran M. dhe Alfred M., vjeç 51 dhe 40, banues në Tiranë, pasi Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda Tiranë, me vendim penal të dates 15.07.2017, ka caktuar masën e dënimit “Arrest Shtëpie”, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Trafikimi i Narkotikëve” të kryera në bashkëpunim. Shtetasit u shoqëruan në banesa me mjete policie. Vepra penale të parashikuara nga nenet  283/25 & 283/a/25 të Kodit Penal.

Strukturat e D.V.P. Tiranë vazhdojnë punën  për evidentimin, parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale

Modifikuar më Hënë, 17 July 2017 15:41

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Vendimi për rritjen e çmimit të ujit dhe dhënien e shkollave me koncension

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al