PUBLIKOHEN PAMJET E RËNDA VIDEO: Rrugët e Shkodrës në gjak, vajza e re dhe 2 të tjerë të plagosur nga breshëria e plumbave Featured

Publikuar tek Aktualitet
Saturday, 15 July 2017 15:07

Një ngjarje e rëndë në mes të qytetit të Shkodrës me pasojë plagosjen e tre personave.

Një person ka qëlluar me armë nga një makinë ngjyrë jeshile duke plagosur 3 persona, një vajzë me inicialet L.T, 25 vjeçe dhe dy të tjerë të identifikuar si Doni Lisi (objektivi i sulmit) dhe Enrik Prendushi.

Sipas dëshmitarëve është qëlluar 8 herë me plumba nga një makinë jeshile. Këto janë pamjet e rënda që tregojnë të plagosurit shtrirë në rrugë teksa po u jepej ndihma e parë.

Doni Lisi, një prej të plagosurve është në gjendje të rëndë për jetën. Policia është vënë në ndjekje të autorëve.

Plagosja e trefishtë në mes të ditës në Shkodër, policia jep informacion zyrtar mbi ngjarjen

Policia jep informacion zyrtar lidhur me ngjarjen e mesditës së sotme në Shkodër ku mbetën të plagosur me armë zjarri tre persona.

Sipas policisë, objekt i sulmit dyshohet të ketë qenë 32 vjeçari Doni Lisi.

NJOFTIMI ZYRTAR I POLICISË:

Me datë 15.07.2017, rreth orës  13;00, kemi marr njoftim se ka të shtëna me armë,  perballë Teatrit Migjeni.

Menjëherë  shërbimet e Policisë kanë shkuar në vendngjarje  ku dhe kanë konstatuar se janë plagosur me armë zjarri shtetasit:

 D. L. 32 vjeç, i cili ndodhet  në gjëndje të rëndë për jetën dhe dyshohet  të ketë qenë edhe objekti i këtij sulmi.

 L.  T. 25 vjeçe jashtë rrezikut për jetën, E. P. 59 vjeç,  jashtë rrezikut për jetën të cilët kanë qënë kalimtare te rastit.

Autori/ët janë larguar me  shpejtësi me një automjet në drejtim të Shirokës.

 Nga policia e Shkodrës eshte bere e mundur gjetja e armes se zjarrit dhe automjeti i autorit/eve.

Janë ngritur pika te shumta kontrolli dhe po behet krehja e zones per identifikimin dhe kapjen e autorit/ve dhe sqarimin e rrethanave te ngjarjes.

Po bashkëpunohet me Policinë Kufitare pasi dyshohet se autori/ët mund të largohen në drejtim të Malit të Zi.

Modifikuar më Saturday, 15 July 2017 15:07

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Shqipëria po digjet nga zjarret, cili është shkaku

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al