Facebook bën ndryshimin e madh që të gjithë mezi e keni pritur

Publikuar tek Aktualitet
E Enjte, 15 June 2017 17:27

Facebook ka bërë një ndryshim në faqen e tyre çka do të bëjë shumë njerëz të lumtur.

Është koha për ato kuti të stilit të WordArt multi-colored të statusit të Facebook që të kalojnë GIF që kanë zbarkuar së fundmi.

Faqet e rrjeteve sociale po nxjerrin në pah përdorimin e GIF-ve në të gjitha format e komentimit, kështu që bisedat tuaja janë gati për të marrë më shumë animacione.

Butoni GIF ju lejon të postoni GIF direkt nga shërbime të ndryshme të pritjes si Giphy drejt në kutinë tuaj të komenteve.

Ndërkohë që rifreskimi supozohet se do të shënojë 30 vjetorin e formatit GIF, Facebook gjithashtu po presionohet nga përdoruesit të cilët gjetën mënyrën e mëparshme për të futur GIF në postime të gjata dhe të lodhshme.

Facebook gjithashtu njoftoi se gati 13 miliardë GIF u dërguan në messenger gjatë vitit të kaluar, me mbi 400 milionë GIF dërguar për të ndihmuar njerëzit të sjellin në Vitin e Ri në 2017.

Butoni i ri GIF do ta bëjë procesin shumë më të lehtë dhe më të shpejtë, veçanërisht në celular.

Aktualisht është në dispozicion vetëm për komentet, por facebook ka të ngjarë që përfundimisht të bëjë butonat GIF të disponueshme për postimet e News Feed sepse kërkesa e përdoruesit për këtë opsion nuk tregojnë shenja të uljes.

 FOTOT: KETU

Modifikuar më E Enjte, 15 June 2017 17:43

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Shqipëria po digjet nga zjarret, cili është shkaku

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al