Artan Hoxha zbulon pse iku ministri: I thashë Xhafës mos i lëviz “çunat e hashashit”. Më tha “Do shpërbëj gjithë kartelin” (E PLOTË)

Publikuar tek Aktualitet
Premte, 19 May 2017 16:56

Një ministër teknik, i propozuar nga Lulzim Basha do të zëvendësojë ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj i cili në vetëm 2 muaj detyrë ka realizuar mega-operacione antidrogë, shoqëruar me një “furtunë” lëvizjesh në rradhë drejtorësh.

Gazetari Artan Hoxha komenton gjithë këtë situatë përmes ironisë therëse.

KOMENTI I PLOTË I ARTAN HOXHËS:

Dhe i pata thene atij Xhafes, para se te ndryshonte gjithe drejtoret e policise dhe shefat e komisariateve, "gjoja" se ishin implikuar apo kishin lejuar mbjelljen e canabisit vitin e shkuar...

Mos o derman, mos i levis "cunat e hashashit" se do i hapesh pune vetes.
Po pse do thoni ju, degjonte ai?!!! Jo qe jo. Naaaa, kokengjeshur!!!!
Me nje te rene te lapsit i hoqi nja 90 drejtues me te larte te policise, nga qendra ne rrethe.
"Jam trim,- me tha- nuk pyes njeri une. Do e shperbej gjithe kartelin e kanabisit nga policia deri te bandat neper sera e tunele".
E me t'ju sul, nuk la tunele, magazina e hangare pa goditur. C'ti dilte perpara. Ore sikur e zuri hashashi, te them!!!
Vetem Pagria ne Permet ishte 12 tone kanabis i paketuar.
Gjynah re gjynah, gjithe ai mall, gjithe ai leke, gjithe ajo pune. Po cohet dem 12 tone hashash more Fatmir?!!!
Ti qofsh, te pata thene! S'me degjove! Ja tani c'te gjeti!!!!
Te vjen Luli me Republiken e Re, qe do ua bente rrup-sup narkotrafikanteve, e te fluturon me gjithe "cunat e hashashit" qe hoqe dhe me dhjetra tone mall qe kape per dy muaj.
Ik o Fatmir, ik. Mos ki pishman, ti e bere tenden. Capo dei capi tu lut per minister i brendshem, po ai te shiti te "antikanabistet" e Republikes se Re.
Ne ke lene ndonje saksi me karafila ne zyre, mos u merzit. Do kujdesen "cunat e hashashit" tia mbjellin ate vietnamezen tremujorshe ketij ministrit te ri teknik....

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Shqipëria po digjet nga zjarret, cili është shkaku

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al