Arrestohet për trafik droge vëllai i ish-deputetit të PS-së

Publikuar tek Aktualitet
Premte, 19 May 2017 15:27
Bukurosh Stafa, ish-deputet i PS (vëllai i të arrestuarit) Bukurosh Stafa, ish-deputet i PS (vëllai i të arrestuarit)

Një biznesmen i njohur në Elbasan është arrestuar nga Policia mbrëmjen e djeshme.

Bëhet fjalë për 51 ­vjeçarin Edmond Stafa, i cili ishte në kërkim ndërkombëtar për trafik droge. Stafa është vëllai i ish­-deputetit të partisë Socialiste Bukurosh Stafa.

Arrestimi është bërë mbrëmjen e djeshme në Bar­ Restorant “Skampini” që është në pronësi të tij pranë Kalasë së Elbasanit.

Stafa është dënuar me 10 vite burg në Itali, për trafikim lëndësh naroktike me vendim të formës së prerë nga Gjykata e Bergamos në Itali.

Prej disa vitesh Edmond Stafa kishte arritur t'i shmangej arrestimit. 

18578678_130917520792747_1652179260_n.png

(BAR RESTORANT SKAMPINI)

Modifikuar më Premte, 19 May 2017 15:40

Ora

Barometri i Ditës



Shtypi i Dites

Sondazh

Deklarata e Metës për armatosjen e popullit një javë para zgjedhjeve

Analiza & Komente

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Na drithërove Arbanë…

Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo...

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Nën çadër dhe jashtë saj

Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit &eum...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al