E akuzuan se ishte e dehur, reagon deputetja e Partisë Socialiste

Publikuar tek Aktualitet
Premte, 12 May 2017 16:33

Deputetja e Partisë Socialiste, Ledi Shamku ka reaguar pas videos së publikuar në rrjetet sociale ku ajo është akuzuar se ishte e dehur, duke thënë se videon ajo e ka postuar vetë dhe se nuk ka qenë aspak në gjendje të dehur në ato momente. Në reagimin e saj Shamku thotë se është e habitshme se si mund të bësh një lajm për një gjë të tillë. Deputetja e PS, thotë se ajo është “Tironse” dhe se sipas saj  “Tironsit” janë njerëz që kur janë të lumtur këndojnë dhe kërcejnë.

Lidhur me këtë ngjarje ka reaguar dhe motra e këngëtarit Frederik Ndoci, Rita Ndoci e cila është shprehur e indinjuar me gazetarët që e kanë publikuar atë video me një konotacion ndryshe nga ai real.

Më poshtë reagimi i plotë i deputetes së PS dhe i motrës së Frederik Ndocit:

Reagimi i Ledi Shamkut:

“Andis, faleminderit me zemër për sa shkruan! Fati i njohjes ka qenë reciprok, shoku! Kanë qenë kohë të bukura opozitarizmi, kur i binim Shqipërisë cep me cep, e preknim vetë me dorë e me shpirt dhe mendoheshim seriozisht si bëhet e mira. Do ta mbaj mend gjithë jetën opozitën e arsimit si kohë me shokë që m’ka rrit në shpirt.

Sa i takon videos, më kap një i papërmbajtur gaz dhe hiç maraz. Ta shpjegoj: unë atë video e kam postu vetë në Natën e Vitit të Ri 2015. Filmimin e ka bërë Tani dhe jemi me një çift bolonjez, miq të ngushtë tanët, që kishin ardhur në Tiranë ta festonin motmotin e ri me ne. Nuk jam aspak e dehur (po edhe po t’kisha qenë, e çë pastaj?!

Më pëlqen shumë me këndu, gjithë tironcit siç ti e di, knojn e kërcejnë me qejf. Dhe Rrik Ndoci është këngëtar i preferum imi. Kur e postova këtu e 3 vjet më parë, video e bëri “poteren” e vet në këtë vendin tonë “të moralshëm”. Tashti e kanë rihedhur sërish në qarkullim, mbas 3 vjetësh, se kushedi ku e kanë hallin ata që e paskërkërkan zbuluar

Aferim ju qoftë nënrrogozave qyqmanë! Unë kam me vazhdu me këndu e me kërcy po njëlloj pa u mçef, aq më fort tani që s’jam më as person publik dhe jeta ime është vetëm imja.

Nuk do më kenë kurrë siç duan “ata”, por siç du un vetë me qenë. Bzoj për nai kafe të ngeshme shoku, kur t’jesh knej në kët katunin tonë. Të përqafoj!”

Reagimi i Rita Ndocit:

Kjo është shumë fyese si per zonjen Ledi Shamku dhe per vellain tim Frederik Ndoci, duke i thënë asaj "e dehur" dhe Frederikut "kengetari i lokalit". Zonja Shamku është shkencatare e gjuhes, dhe deputete, dhe Frederiku nje nder 50 zërat me te bukur te botes, i cilesuar jo nga presidente shqiptare, por nga bota. Pastaj zani i Frederikut deh edhe Zotin i cili e ka praruar me za boll. Ma hapin barkun gazetaruce te tille... Pyyyyyffffff.

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al