Operacion antidrogë te “Myslym Shyri”, trafikantët përplasin makinat, 3 të arrestuar Featured

Publikuar tek Aktualitet
Premte, 21 April 2017 16:23
Foto ilustruese Foto ilustruese

Operacion antidrogë në rrugën e “Myslym Shyrit” në Tiranë.

Policia ka arrestuar në flagrancë tre trafikantët të cilët po shkëmbenin heroinë dhe kanabis. Sapo kanë vënë re praninë e policisë, tre trafikantët, emrat e të cilëve nuk bëhen me dije ende, kanë qëlluar me armë në drejtim të bluve dhe kanë tentuar të largohen por kanë përfunduar duke u përplasur me makinat e tyre.

Pikërisht në këtë moment ka ndërhyrë policia, e cila fillimisht ka qëlluar me armë në ajër për t'i neutralizuar dhe i ka vënë në pranga. Unifromat blu kanë sekuestruar gjithashtu edhe 1 kilogram drogë të llojit heroinë. Të shtënat kanë alarmuar qytetarët por fatmirësht gjithçka është mbyllur pa të lënduar. Sipas të dhënave paraprake, të arrestuarit cilësohen si persona me rrezikshmëri të lartë.

Modifikuar më Premte, 21 April 2017 16:41

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Deklarata e Metës për armatosjen e popullit një javë para zgjedhjeve

Analiza & Komente

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Na drithërove Arbanë…

Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo...

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Nën çadër dhe jashtë saj

Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit &eum...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al