Profesori shkon te Liqeni dhe zbulon skandalin: Ata mund të bëjnë çfarë t’u dojë kokrra e qejfit!! (FOTOT ALARMANTE)

Publikuar tek Aktualitet
Premte, 21 April 2017 13:51

Profesori i njohur i Gazetarisë dhe aktivisti i shoqërisë civile Ervin Goci denoncon batërdinë në mushkrinë e vetme që i ka mbetur Tiranës, zona e Parkut të Liqenit. Konkretisht, "Lion Park” dhe “Shtojzovallet” siç shkruan profesori, do të kthehen në kulla betoni.

Goci publikon edhe fotot që tregojnë masakrën ndaj pemëve dhjetra vjeçare që janë rrafshuar përtokë.

“Ju bëftë mirë rilindja”, shkruan me tone të forta sarkastike Goci.

KOMENTI I PLOTË I ERVIN GOCIT:

Jemi te Liqeni, sot mora vesh qe Lion Park dhe Shtojzovallet do kthehet ne Kulla dhe per te vajt deri atje duhet nje rruge makine me parametrave autostrade.

I kane hyre me themeli pemeve dhjetra vjeçare pa asnje matje mjedisore apo vleresim ekonomik - se mos e zgjeronin ketej nga krahu i murit! Ia presim fytin pemeve, fundja nuk kane goje. Urbanizohet nje zone eksluzive, qe kishte njefare qetesie, dhe e kthejme ne koridor per te aksesuar Kullat. Priten dhjetra pisha per t'u zevendesuar me Blire, sipas premtimin pastoral te Kryetarit.

Parku sot qe flasim nuk ka kufinj dhe status, pra ata mund te bejme çfare t'ju doje kokrra e qejfit. Per çfare mendoni se u duhet pushteti?

Ja per keto vogelsira miljona euroshe, perpiqem çdo dite reformatoret e medhenj, duke shkaterruar çdo centimer jete...

Ju befte mire Rilindja!

 

65.png65.jpg

63.jpg

62.jpg

61.jpg60.jpg

59.jpg

Modifikuar më Premte, 21 April 2017 13:54

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al