Banorët tentojnë të hyjnë me forcë në bashki, ç’po ndodh në Lezhë? (FOTO)

Publikuar tek Aktualitet
Premte, 21 April 2017 10:58

Banorët e zonës së Torovicës në Lezhë janë ngritur në protestë paraditen e sotme. Dhjetëra banorë kanë protestuar para ambienteve të bashkisë së Torovicës dhe shkak është bërë mungesa e infrastrukturës.

Në  shenjë proteste dhe me parulla në duar banorët kanë tentuar të futen me forcë në godinë, por nuk janë lejuar nga forcat e policisë.

“Duam rrugë. Ku kanë shkuar paratë që janë akorduar disa herë për këtë projekt rruge. Kjo rrugë lidh gjithë veriun dhe nuk jemi pak, por 6 mijë banorë që vuajmë nga rruga e dëmtuar”, u shpreh një protestues për mediat.

Banorët paralajmërojnë se nuk hyjnë në zgjedhje nëse nuk plotësohen kërkesat e tyre.

“Nëse nuk na shtrojnë rrugën nuk hyjmë në zgjedhje. Kanë 60 ditë mjaftueshëm kohë për ta shtruar rrugën, më pas do votojmë”, u shprehën banorët. 

 

ll.jpg

 

llk.jpg

 

ool.jpg

Modifikuar më Premte, 21 April 2017 11:02

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Deklarata e Metës për armatosjen e popullit një javë para zgjedhjeve

Analiza & Komente

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Na drithërove Arbanë…

Nga Mesila Doda Fotot e tua kalonin parafytyrimin tim dhe çdo...

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Nën çadër dhe jashtë saj

Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit &eum...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al