Humor në mediat e huaja: “Askush nuk do? Ky shtet s’ka kandidatë për president"

Publikuar tek Aktualitet
E Enjte, 20 April 2017 20:33

Shpesh jemi mësuar të lexojmë tituj ‘peshkues të klikimeve’ në mediat shqiptare, si për shembull “Ky shtet e bën rrogën minimale 10 mijë euro” apo “Në këtë shtet java ka 6 ditë pushim”. Por këtë herë janë mediat e huaja që përdorin këtë metodë.

Të habitur nga fakti se në vendin tonë është djegur raundi i dytë për president, pa asnjë kandidaturë për postin e kreut të shtetit, mediat e huaja, duke cituar AFP, shkruajnë për ngërçin politik në Shqipëri, raporton Newsbomb.al.

“Askush nuk do? Ky shtet nuk zgjedh dot presidentin e ri se nuk ka kandidatë”, shkruan RT në vesrionin spanjoll.

Sot Parlamenti shqiptar dështoi të votonte kandidaturat për president për shkak se nuk ka ende të tilla. Mazhoranca e quan mungesën e kandidaturave si lëvizje për t'i dhënë kohë opozitës të bëhet pjesë e procesit për zgjedhjen e një presidenti gjithëpërfshirës dhe me konsensus. Tashmë kanë mbetur edhe tre raunde, por fati i zgjedhjes së presidentit të ri është ende i paqartë.

qewr2q3r3r3th.jpg

Modifikuar më E Enjte, 20 April 2017 20:39

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si duhet të jetë qeveria e re “Rama 3”?

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al