Zbardhet dëshmia në gjyq e fansit të 'çmendur' të Luana Vjollcës, çfarë tha për armën që mbante me vete

Publikuar tek Aktualitet
Saturday, 15 April 2017 11:19

Fansi i zjarrtë i Luana Vjollcës i cili u bë shkak i një incidenti që bëri bujë në media ka dal sot në gjyq.

Gjykata caktoi masën e sigurise ‘arrest ne burg’ për akuzat e “përndjekjes” dhe “armëmbajtje pa leje”.

Sipas avokatëve të tij, “ Lila nuk e ka kryer veprën penale. Ka pasur vetëm simpati dhe dashuri për Luanën, por nuk e ka kërcënuar në asnjë moment. Vetëm i ka shprehur dashurinë”, shkruan Panorama.

Lila është shprehur në gjyq se ishte dakord me ato çfarë kanë thënë avokatët e tij për armën që mbante me vete në momentin e incidentit që ndodhi në Unazën e Re.  Ai  u shpreh se nuk kishte ndërmend ta përdorte për të vrarë ndokënd.

Modifikuar më Saturday, 15 April 2017 11:23

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Kërkesa e PS-LSI për shtyrjen e afateve të regjistrimit në KQZ

Analiza & Komente

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Nën çadër dhe jashtë saj

Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit &eum...

Na duhen profesionistë zotërinj, jo vetëm nizamë për në front

Nga Shpëtim Nazarko Kisha dhënë diku një intervis...

Diana nuk është vetëm

Nga Luljeta Progni ...

Pse talentet e sportit përfundojnë në grevë urie?!

Nga Orest ÇIPA   Papritur, njësoj sikur “shkr...

Vetingun apo zgjedhjet?

Nga Artan Fuga ...

"Veliera shkel të ardhmen, lashtësinë dhe ligjet"

Nga Gjergj Bojaxhi (Anëtar i Forumit të Trashëgimis&eum...

Përballë Sali Berishës!

Nga Arbana Xharra- Kryeredaktore e gazetës “Zëri&rdquo...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al