Anila Basha: Ja e verteta e parave të Partisë Demokratike

Publikuar tek Aktualitet
Hënë, 20 Mars 2017 22:26

Deklarata e gazetares Anila Basha gjatë debatit me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ku tha se “më keni dhënë edhe ju lekë zoti Basha”, duket se e nxjerrë nga konteksti është kryer në lajm “bombastik” për portale të shumta jo vetëm në Shqipëri por edhe në rajon.

Por vetë gazetarja Basha ka sqaruar opinionin publik se “paratë e marra” kanë të bëjnë me sponsorizimet që partitë politike bëjnë gjatë fushatës zgjedhore, në këtë rast Partia Demokratike.

“Për tu bëre të qartë të gjithë kolegëve të portaleve: Në fushatën e zgjedhore të vitit 2013 si çdo forcë politike që paguan reklama edhe PD ka paguar reklama tek Newsbomb dhe kjo është e faturuar dhe kollaj e verifikueshme. Nuk më duket ndonjë shkelje. Fakti që Basha kërkon të intimidojë që merrni lekë majtas djathtas edhe përgjigja ime ishte e sinqertë që edhe PD ka paguar te Newsbomb reklamën zgjedhore”, u shpreh gazetarja Basha.

"Po e përsëris në televizion këtë fakt meqë shoh që të gjitha portalet apo kolegët bëjnë sikur nuk dinë gjë për reklamat zgjedhore", sqaroi më tej Basha.

Partitë politike, si edhe PD, kanë fonde të posaçme, disa më shumë dhe disa më pak, që i përdorin për fushatë elektorale, por edhe për organizime të tjera siç është aktualisht protesta e PD-së, që ka shpenzimet e veta.

Partitë politike i përdorin këto fonde duke sponsorizuar reklama gjatë fushatës në televizione, radio, gazeta, revista dhe portale.

Modifikuar më Hënë, 20 Mars 2017 22:34

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Shqipëria po digjet nga zjarret, cili është shkaku

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al