Basha adopton fjalor banal nga qëndrimi në çadër? Ja termat që përdor për kundërshtarët

Publikuar tek Aktualitet
Hënë, 20 Mars 2017 21:30

Duket se që prej 18 shkurtit, kur Partia Demokratike instaloi çadrën në Bulevardin Dëshmorët e Kombit, kryeopozitari Lulzim Basha, ka nisur të përdorë gjithnjë e më shumë një gjuhë jo vetëm të ashpër por edhe banale.

I pyetur lidhur me shpenzimet në çadrën e protestës, muzika, qiraja e çadrës, ushqimi dhe pijet, Basha e krahasoi me grevën e Partisë Socialiste duke thënë se “ata u palluan në ushqim”.

Por kjo nuk është hera e parë, shprehja e famshme “Bullshit” e përdorur nga Basha për të sulmuar Federica Mogherinin gjatë vizitës në Tiranë, në një ambient politik amerikan, nga e ka dhe origjinën si fjalë, do të tingullonte shumë e rëndë.

Basha vijoi më tej të tregonte historinë e Çufos që u kap duke vjedhur mollë dhe roja e tërhoqi nga veshi por Çufo iu ankua se po i ndalonte qarkullimin e gjakut.

"Të ndalova qarkullimin e gjakut apo qarkullimin e.... mollëve more bukurosh", tha Basha me buzën në gaz.

Modifikuar më Hënë, 20 Mars 2017 21:37

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Kush do donit të zgjidhej President i Republikës

Analiza & Komente

“Koalicioni PS-PD, si zgjidhje afatgjatë për vendin”

Gazetari dhe analisti Mentor Nazarko, në një shkrim të ...

Ministritë dhe loja me cingla

Nga Dr. Sorina Koti, koordinatore, Partia Demokratike Ministritë...

4 ditët pa gjumë të Armando Dukës dhe mijëra kilometra brenda 2 muajve

Nga Anila Basha Armand Duka u mendua jo shumë gjatë, në...

Nën çadër dhe jashtë saj

Nga Elton Derjaj Në një kohë kur agjenda e vendit &eum...

Na duhen profesionistë zotërinj, jo vetëm nizamë për në front

Nga Shpëtim Nazarko Kisha dhënë diku një intervis...

Diana nuk është vetëm

Nga Luljeta Progni ...

Pse talentet e sportit përfundojnë në grevë urie?!

Nga Orest ÇIPA   Papritur, njësoj sikur “shkr...

Vetingun apo zgjedhjet?

Nga Artan Fuga ...

"Veliera shkel të ardhmen, lashtësinë dhe ligjet"

Nga Gjergj Bojaxhi (Anëtar i Forumit të Trashëgimis&eum...

Përballë Sali Berishës!

Nga Arbana Xharra- Kryeredaktore e gazetës “Zëri&rdquo...

Dossier

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al