Nis shembja e pallatit 5 kate në Vlorë, do ia zërë vendin lulishtja (Foto)

Publikuar tek Aktualitet
Diel, 19 Mars 2017 22:14

Pallati i “Tre Racave” për të cilin Kryeministri Rama deklaroi se vendin e tij do ta zinte lulishtja, ka nisur procedurën për t’u shembur.

Ka qenë IKMT, institucioni që i ka dorëzuar pronarit vendimin e shembjes, ku nga ana tjetër ka nisur çmontimi i skelave, si dhe ambienteve të tjera për t’i hapur rrugë shembjes, e cila pritet të bëhet nëpërmjet shpërthimit.

Policia ka bërë rrethimin e zonës, ndërkohë që në mes të javës pritet ndërhyrja e forcave të cilat do të bëjnë shpërthimin.

Sipas burimeve, ndryshe nga çfarë u fol se “pallati do shembej për shkak se ishte pa leje”, Këshilli i Ministrave ka nxjerrë një VKM për shpronësimin e tij me një vlerë të konsiderueshme.

Pallati, i cili aktualisht është në katin e 4 do të vijonte ndërtimin deri në 12 kate, pas një beteje të gjatë ligjore mbi çështjen e Lejes, nëse ishte e saktë apo jo; betejë e cila u fitua nga pronari. Sipas të njëjtave burime, pas shembjes së pallatit, pritet ndërtimi i një lulishteje në të gjithë sipërfaqen ku do të ndërtoheshin 3 kullat.

awerwtrw33333.jpg

asdrqwdw322rfghh.jpg

Modifikuar më Diel, 19 Mars 2017 22:17

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al