Gazetarë dhe politikanë reagojnë për vdekjen e Andrea Stefanit: Humbje për median shqiptare

Publikuar tek Aktualitet
Saturday, 03 December 2016 19:05

Kryeministri Edi Rama, ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli, kryetari i LIBRA-s Ben Blushi, kolegët Blendi Fevziu, Mero Baze, Aleksandër Çipa etj, kanë reaguar për ndarjen nga jeta të gazetarit Andrea Stefani.

Kolegët shprehin dhimbjen e tyre për humbjen e gazetarit dhe publicistit që sipas tyre solli një frymë tjetër në gazetari.

Disa nga reagimet:

Blendi Fevziu- Andrea Stefani, gazetar i njohur dhe komentator per nje kohe te gjate ne emisionin Opinion nderroi jete sot ne Rome. Ai luftoi me nje semundje te pasherueshme qe e mori nga te dashurit e tij. Ikja e tij eshte edhe nje humbjen per median shqiptare. Ngushellime familjes dhe gjithe miqve te tij.

Mero Baze- Sot dështoi të parashikimin e tij si analist i sëmundjes së vet. Një herë që doli jashtë fushës së vet rezultoi i pafat si analist. Edhe pse nuk ka asnjë arsye të ndjehet fajtor për këtë, ai me siguri që është duke turfulluar për pabesinë e sëmundjes dhe gjërat që la gjysëm pa bërë, për fëmijët dhe gruan e tij që la pas. Dhe natyrisht mijëra punë të tjera që do bënte si gazetar!

Edi Rama- Një lajm tronditës për humbjen e madhe të një njeriu e patrioti të mirë, gazetar i pakompromis e qytetar i angazhuar për idealet e idetë ku besoi deri në fund!... Lamtumirë ANDREA STEFANI

Union i Gazetarëve Shqiptarë- Nje lajm i trishte per gjithe Unionin e Gazetareve Shqiptare dhe komunitetin e gazetareve ne pergjithesi.

Ndahet nga jeta gazetari Andrea Stefani!

Aleksandër Çipa- Andrea i dashur, lajmin e pikellimte per ikjen tende nga kjo jete, sapo e mesoj duke qene ne Gjakove. Jam me disa lote dashurie per mikun tim me te madh se vetja ne moshe, dhe nuk e di se si mund ta kthej kete ndjenje ne nje ndihme per boshesine e madhe te pazevendesueshme qe u le dy engjejve te tu, djalit dhe vajzes tende te shtrenjte!

U prehsh ne paqe miku im qe tashme e ke ngjitur shpirtin ne qiej! Ne ketu poshte do jemi sikunder ishim ne dhimbjen e njekohshme, per ty qe te kishim mik e koleg te vyer gjate gjithekohshmerise! Ti ishe i dallueshem edhe kur nder ne rendonte pengesa e madhe e padallueshmerise. Sot na dhe ndeshkimin e befte te ikjes, neser ate te dhimbshmin deri ne lot te fshehjes nen dhe, dhe pasneser ate te mungeses dhe vendit bosh ne panele dhe ne jeten e komunitetit tone.

Çim Peka- I ashper ne studio, elegant jashte saj, i pozicionuar por i pa kapur. Ishte vetvetja. U preht ne paqe. Ngushellime familjes.

Ben Blushi- Me dhimbje mësuam se u nda nga jeta gazetari dhe analisti Andrea Stefani. Ngushëllime, familjes dhe të afërmve!

Engjëll Musai- Ndahet nga jeta shkrimtari dhe publicisti i shquar Andrea Stefani.Trishtim per nje mjeshter te fjales dhe te debatit politik ...

Mimi Kodheli- Një tjetër mik i mirë largohet nga jeta. Jam e pa fjalë për humbjen e parakohshme të Andreas. Lamtumirë djalë i mençur, penë e fortë, baba i devotshëm, djalë, vëlla e bashkëshort i mirë, qytetar i drejtë e i guximshëm! R.I.P. Andrea Stefani

Modifikuar më Saturday, 03 December 2016 19:07

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Vendimi për rritjen e çmimit të ujit dhe dhënien e shkollave me koncension

Analiza & Komente

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al