Në zhvillim të ngjarjes të disa ditëve më parë, ku rreth 13 dasmorë në Shijak u shtruan në spitalin e…
Policia e Durrësit zbardh dhe dokumenton brenda 24 orëve ngjarjen e ndodhur ditën e djeshme në Shijak ku u qëllua…
Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor kanë arrestuar në flagrancë shtetasin Bardhi Mëhilli, 33 vjeç, banues në fshatin Zhymë, Lushnje.
Një pushues nga Kosova ka shfaqur probleme serioze shëndetësore gjatë rrugës për në Shqipëri, ku kishte vendosur të kalonte pushimet.
Një tjetër rast dhune në familje për shkaqe pronësie është shënuar sot në qytetin e Elbasanit.
Pas sulmeve terroriste në disa qytete të Europës dhe kërcënimeve për sulme të tjera nga ISIS, Policia e Shtetit ka…
Sa herë që zgjedhim vendin ku vendosim të kalojmë pushimet duhet të tregohemi gjithnjë të kujdesshëm pasi mund të biem…
Jemi në ditët e fundit të gushtit dhe të shumtë janë ata që kanë planifikuar pushimet e verës.
Shkarkohen nga detyra 5 punonjës policie, mes tyre dy drejtues të lartë në Tiranë.
Ish-drejtori i Arkivës, në Ministrinë e Brendshme, Kastriot Dervishi ka publikuar në “Facebook” foto të rralla të katër të rinjve…
Stafi i ambasadës shqiptare në Itali ditën e sotme, ka qenë nën panik, për shkak të një alarmi për bombë…
Një rast flagrant i tregtimit të sendeve antike është pikasur sot në rrjetet sociale në Facebook, ku një person ka…
Të gjitha ndërtimet pa leje pas mbylljes së procesit të ligjit të legalizimeve nuk mund të përfshihen më në proces.
85 vite më parë u nda nga jeta Marigo Posio, atdhetarja e madhe shqiptare, që me dorën e saj qëndisi…
47 për qind e tubave të Gazsjellësit Trans Adriatik (TAP) janë shtruar tashmë në territorin e Greqisë dhe Shqipërisë.
Vijon kthimi nga vendet e BE-së, i shtetasëve shqiptarë që kishin kërkuar azil për motive Ekonomike/shëndetësore.
Page 1 of 1484

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si duhet të jetë qeveria e re “Rama 3”?

Analiza & Komente

Shkolla eseistike e Kadaresë, ose gazetaria si paraletërsi

*Nga Aleksandër Çipa Refleksion i pamjaftueshëm rret...

Artan Fuga: Oktapodi kryetar partie dhe burrë shtëpie

Talk town mbi një oktapod Ka talk show, por ka edhe talk town, b...

Ah moj Vojsava, që na prishe mendsh me këtë origjinën tënde!

Mustafa Nano Në reagimet e shumta që janë vënë...

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al