A do e sjellë Lulzim Basha 'PD-në' në pushtet? Berisha jep përgjigjen e papritur

Publikuar tek: politike, më 21:10 13-09-2017 A do e sjellë Lulzim Basha 'PD-në' në pushtet? Berisha jep përgjigjen e papritur

Ish kryeministri Sali Berisha, nuk ka kursyer kritikat për kreun aktual e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, lidhur me humbjen e PD-së në zgjedhje dhe listat e kandidatëve për deputetë.

Berisha u pyet nga gazetari Çim Peka nëse mendon që Lulzim Basha mund ta rikthejë PD-në në pushtet. Ja si u përgjigj lideri historik i PD-së:

Vërtet mendoni se PD mund të vijë në pushtet me Lulzim Bashën?

Unë nuk paragjykoj asnjeri. PD ka pësuar një shumbje shuëm të hidhur. Unë besoj se Lulzim Basha ka të gjitha mundësitë të ndryshojë, të studiojë për të fituar. Të studiojë gjithçka. Solli këtë humbje dhe ...të adaptojë një model që çon drejt fitores.

A e përjashtoj unë këtë? Jo. Mundësia e ndryshimit. A do t’i ndryshojë këto Luzlim Basha? Është në dorën e tij.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Berisha flet për takimin me Metën pas marrëveshjes Rama-Basha
Xhaçka merr detyrën, Kodheli e pret në zyrë dhe i dorëzon stafetën »
Article Logic
Execution time: 0.01875901222229
array(1) { ["section"]=> string(83) "a-do-e-sjelle-lulzim-basha-pd-ne-ne-pushtet-berisha-jep-pergjigjen-e-papritur-92248" }