Lajmet e Fundit

Habit këngëtari shqiptar: Muzikën e bëj për qejf, sepse lekët i fitoj me drogë

Ka habitur me përgjigjen e tij këngëgari i njohur Gjergj Leka, për mënyrën se si...

Publikuar më: 23-07-2017 10:20

Europianët të zhgënjyer nga BE-ja, sondazhet nxjerrin shifra "alarmante" për besimin në këtë institucion

Bashkimi Europian shihet si një “vend shpëtimi” kryesisht për vendet që aderojnë të jenë pjesë...

Publikuar më: 23-07-2017 10:21

Zgjedhjet në PD, zbulohet “kandidati” i tretë që u votua nga demokratët (FOTO)

Duket se disa demokratë nuk e kanë fshur dot dëshirën për të patur një tjetër...

Publikuar më: 23-07-2017 10:04

Basha fiton garën në PD, reagon për herë të parë kritiku i tij më i madh: E kam të vështirë të gjej fjalët, ndaj fali Zot se nuk dinë çfarë bëjnë

Reagon këtë mëngjes, një nga kritikët më të mëdhenj të Lulzim Bashës, tashmë kryetari i...

Publikuar më: 23-07-2017 09:58

Vitet nuk ikin për këngëtaren shqiptare, ekspozon linjat perfekte në plazh (FOTO)

Së fundmi nëna e dy fëmijëve është shfaqur në top-formë në fotot e publikuara nga...

Publikuar më: 23-07-2017 09:54

Operacion antidrogë në Shkodër, arrestohen 3 zyrtarë (EMRAT)

3 zyrtarë janë arrestuar nga policia e qarkut të Shkodrës, për shpërdorim detyre dhe moskallëzim...

Publikuar më: 23-07-2017 09:42

Beteja për Tiranën/ Qyteti i hoqi 2,500 vota PS dhe 21 mijë PD, ja ku u rrit ndjeshëm LSI-ja

Partia Socialiste arriti të fitojë zgjedhjet e 25 qershorit në territorin e bashkisë aktuale Tiranë...

Publikuar më: 23-07-2017 09:28

Aksion me qen antidrogë në Vlorë, çfarë gjeti policia buzë lumit Shishicë (VIDEO)

Policia e Vlorës në bashkëpunim me Policinë Kufitare dhe Delta Forcë kanë zbuluar një sasi...

Publikuar më: 23-07-2017 09:11

Drejtori i rëndësishëm i dërgon SMS Ramës dhe jep dorëheqjen

Pak pas arrestimit të 3 inspektorëve në Drejtorinë e Hetimit Tatimor në Tiranë, kreu i...

Publikuar më: 23-07-2017 08:58

Enca poston një foto në rrjetet sociale, aktori i njohur i tërheq vërejtje: Ç’janë këto paradokse?

Këngëtarja e shumëpërfolur, Enca Haxhiaj ka postuar një foto, të cilën e ka shoqëruar edhe...

Publikuar më: 23-07-2017 08:45

Fitorja e Lulzim Bashës, gazetari: Vetshkriu! PD tashmë si skuadër futbolli që nuk ia thotë fare për të luajtur

Fitorja e Lulzim Bashës edhe një herë si kryetar i PD ka sjellë reagime të...

Publikuar më: 23-07-2017 08:19

Keni planifikuar plazh sot? Shikoni ç’po ndodh në autostradë që pa gdhirë (FOTO)

Ende pa gdhirë mirë dita e sotme, ditë e diel, autostrada Tiranë –Durrës është bllokuar.

Publikuar më: 23-07-2017 08:07

Alarmi për azilin/ Zbulohet plani francez: Si do kontrollohen qytetarët në Shqipëri

“Pjesa më e madhe e kërkesave të shqiptarëve për azil në Francë refuzohen pasi janë...

Publikuar më: 23-07-2017 07:50

Zyrtare, Lulzim Basha fiton zgjedhjet, rizgjidhet kryetari i Partisë Demokratike

Lulzim Basha rizgjidhet edhe një herë kryetar i Partisë Demokratike.

Publikuar më: 23-07-2017 07:21

Policia zbulon të vërtetën, ja çfarë ndodhi sonte në Elbasan

Ngjarja e mbrëmje së sotme në Elbasan që krijoi panik, është sqaruar nga Drejtoria e...

Publikuar më: 22-07-2017 11:58

Astrit Patozi -Bashës për zgjdhjet në PD: Urime! Nuk na ke zhgënjyer kurrë

I cilësuar si një nga kritikët më të ashpër të lidershipt të Bashës, madje u...

Publikuar më: 23-07-2017 08:08

Horror në hyrje të xhamisë në Francë, koka e derrit tek porta

Një ngjarje horror ka ndodhur ditën e sotme në hyrjen e një xhamie në qytetin...

Publikuar më: 22-07-2017 11:33

Renea, Shqiponjat dhe forca të shumta policie dynden në qendër të qytetit. Çfarë po ndodh në Elbasan?

Në qytetin e Elbasanit mbrëmjen e sotme është duke u zhvilluar një operacion i madh...

Publikuar më: 22-07-2017 11:04

Zyrtare, mbyllet votimi në zgjedhjet e PD, ky është qarku ku demokratët votuan masivisht

Ditën e sotme 104 mijë anëtarë të PD-së u thirrën të marrin pjesë në votim...

Publikuar më: 22-07-2017 10:04

Ministri Bashës kthehet nga terreni: Flakët i kemi nën kontroll, por piomanët nuk kanë për të shpëtuar

Situata emergjente e zjarreve ditën e  sotme prcipitoi në zonën malore të Tiranës, në afërsi...

Publikuar më: 22-07-2017 09:45

Skandal, kamera te kutia e votimit, a u përgjua vota e demokratëve dhe Berishës sot?

Dita e sotme ishte shumë e rëndësishme për Partinë Demokratike, pasi në të gjithë vendin...

Publikuar më: 22-07-2017 09:35

Një mysafir i veçantë i Edi Ramës, zbulon veten mes fotosh dhe ka një propozim konkret

Alastair Campbell duhet të jetë një mysafir i vecantë i Edi Ramës këtë fundjavë në...

Publikuar më: 22-07-2017 09:00

Dridhet toka greke, dy tërmete njëri pas tjetrit traumatizojnë turistët në ishullin Kos

Dy tronditje të forta kanë goditur ishullin grek të Kosit brenda pak minutave, duke tronditur...

Publikuar më: 22-07-2017 08:51

Luftar Paja: Në kohën time bëhej humor nga mesi e lartë, tani bëhet humor nga mesi e poshtë

Luftar Paja, aktori i njohur i humorit që prej 10 vitesh pushon me familjen në...

Publikuar më: 22-07-2017 08:29

Alarmi, maturantët e Kavajës rrezikojnë të mbeten pa shkollë

Këto ditë të nxehta korriku,  për të gjithë nxënësit që përfunduan shkollën e mesme, është...

Publikuar më: 22-07-2017 08:36

Rama kapet keq me komentuesin, i thotë të futet në det, por ky ia kthen paq: Më çajnë kokën me motor

E ndërsa kryeministri Rama ka publikuar videon ku denoncon rastin e arrestimit të tre punonjësve...

Publikuar më: 22-07-2017 08:03

Endri Fuga, drejtor i komunikimit të Ramës ka një reagim për procesin zgjedhor në PD

Deri tani asnjë eksponent i PS nuk ka folur për procesin zgjedhor brenda Partisë Demokratike...

Publikuar më: 22-07-2017 07:57

Arrestimi i tatimorëve, Rama: Të ngrihemi i madh dhe i vogël kundër grabitqarëve

Arrestimi i tre tatimorëve të cilët u denoncuan direkt tek kryeministri Rama, ka ardhur reagimi...

Publikuar më: 22-07-2017 07:46

Përmeti i “përpin” të gjithë, artistë, biznesmenë e menaxherë në Vjosë për rafting

Vjosa i tërheq të gjithë, ashtu sikurse edhe Përmeti me ujrat e Vjosës dhe gjithë...

Publikuar më: 22-07-2017 06:59

Radhë e gjatë për votim në PD, gazetari: Të kishin ndenjur kështu në 25 qershor, PD s’do ikte për lesh

Debati nëse po mbushen ose jo kutitë në minutat e fundit për të dhënë votën...

Publikuar më: 22-07-2017 06:56

Foto e Ditës

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

"Lista e zezë" e Edi Ramës me emrat e zyrtarëve, a duhej publikuar

Analiza & Komente

Bilanci i Shqipërisë në Trieste; Një editorial dhe dy shuplaka

Nga Klodian  Tomorri Një pjesë e madhe e shqiptarë...

Sa pak vlen jeta…

Nga Ilir Hoxholli ...

Akademiku: Waterlo-ja elektorale e opozitës dhe fitoret e Pirros!

E gjithë media dhe opinioni publik konstatoi humbjen e thellë...

Vetëvrasje për dashurinë apo urrejtjen?

Nga Manjola Arizaj Zeka Vetëvrasje për dashurinë apo u...

Flet akademiku: Marrëdhëniet e mia me z. Lulzim Basha, shpresa dhe zhgënjime

Pse flas ? U bënë disa javë dhe muaj që d&eum...

"Shën" i përkohshëm konflikti dhe tutor elektoral

Nga Aleksandër Çipa Presidenti i ri i vendit, i cili ende...

Artan Fuga: Pluralizmi politik ëndërr e parealizuar

*Nga Artan Fuga Aktualisht në prag të kësaj dite zgjed...

Lorenc Vangjeli: Trump, Berisha dhe një vjedhës me udhëheqës

 *Nga Lorenc Vangjeli Tre foto burrash me burra kanë &ldquo...

Artan Fuga: Deputetlliku nuk është profesion

Profesori i njohur Artan Fuga nëpërmjet një statusi n&e...

'PD pa Topallin e Patozin, parti pa këmbë dhe pa mendje të fortë'

Nga Arben Vata Një PD pa Topallin dhe Patozin në parlament...

Basha nuk njeh Katoliket dhe i flet goja para mendjes

Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunis...

"Katër sinjale pozitive nga Kosova"

Nga Afrim Krasniqi ...

Dossier

Çfarë do të ndodhë në minutat dhe orët pasi SHBA të sulmojë Korenë e Veriut

Koreja e Veriut lëshoi një tjetër raketë balistike...

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës pa...

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 92 22201

Mob 2: +355 69 92 22202

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al